Hopp til innholdet
Smilende barn i gul jakke leker på stranden med foreldrene i bakgrunnen, som også har på seg gule jakker og ser på med glede.

Fondssparing i barnets navn

Kun barnets foreldre kan opprette og ha tilgang til barnets egen fondskonto. Barnet kan se sparingen så snart det er over 18 år og kan logge på med BankID. 

Tips

Passer dersom dere vil spare sammen

Som foreldre kan dere begge følge barnets sparing dersom dere sparer i barnets navn.

Slik kommer du i gang

Forelder som oppretter

  • Logg inn på Aksjesparekonto i barnets navn.
  • Velg "Opprett aksjesparekonto" for barnet.
  • Følg stegene og fyll ut kundekontrollen.
  • Vent til den andre forelderen har samtykket.

Medforelder som samtykker

Ferdig!
Nå har barnet sin egen aksjesparekonto. Dere kan starte sparingen ved å velge fond i Smartspar.

Viktig informasjon

Innholdet på disse sidene er markedsføring og må ikke oppfattes som personlig rådgivning. Det er kun våre autoriserte rådgivere som kan gi personlig rådgivning. Hvis du ønsker rådgivning fra en av rådgiverne våre kan du booke møte her.

Historisk avkastning er ingen garanti for fremtidig avkastning. Fremtidig avkastning vil blant annet avhenge av markedsutviklingen, forvalterens dyktighet, fondets risikoprofil og forvaltningshonorar. Avkastningen kan bli negativ som følge av kurstap.

Informasjon om fondenes investeringsmandat og risiko finner du i det enkelte fonds prospekt og nøkkelinformasjon som er tilgjengelig på våre nettsider. Før tegning oppfordres det til å lese fondenes nøkkelinformasjon og prospekt.

Oversikt om fondenes kostnader finner du her.